6 klausimai sau: kiek esu linkęs bendrauti?

 

Straipsniai, patarimai, ekspertų komentarai

 • 29.11.2017
  Eglė Kernagytė: „Visi turime žmonių, kuriems lyg esame „skolingi“ pokalbį“
  Daugiau
 • 23.11.2017
  Nekalbadieniai: 5 priežastys, kodėl jie ištinka
  Daugiau
 • 21.11.2017
  Dominykas Vaitiekūnas: jei su žmogumi nesusitinki – santykiai tiesiog nesivysto
  Daugiau
 • 20.11.2017
  Žalgirietis Antanas Kavaliauskas: mama yra svarbiausias žmogus mano gyvenime
  Daugiau
 • 19.11.2017
  Ką daryti, kad kaimynai netrukdytų gyventi
  Daugiau
Kitos naujienos, reportažai ir komentarai apie „Rask laiko pokalbiui“

Kuo mažiau bendraujame su žmonėmis, tuo trumpiau gyvename, sako moksliniai tyrimai. Psichologai siūlo savo santykių su kitais žmonėmis nepalikti savieigai, bet gana atidžiai įvertinti, kiek ir kaip mes bendraujame su aplinkiniais. Lengvai savo įgūdžių nepakeisime, jei nenuspręsime, kad norime turėti daugiau ir tvirtesnių ryšių su kitais žmonėmis. Tvirtesni emociniai ryšiai reiškia ir geresnę žmogaus savijautą, ir didesnį saugumo jausmą bei pasitenkinimą gyvenimu.

1. Kiek turite žmonių, kuriems galite atsiverti?

Faktas, kad žmogus savo aplinkoje neturi su kuo pasikalbėti, reiškia dešimčia metų trumpesnį jo gyvenimą. Tad apsvarstykite ir įsivardinkite sau, kiek jūsų aplinkoje yra žmonių, su kuriais galite nuoširdžiai ir atvirai pasikalbėti.

2. Kaip sprendžiate savo problemas – pats savarankiškai ar pasitardamas su kitais?

Mes visi turime rūpesčių, problemų, klausimų, dėl kurių nebūtinai reikia ieškoti psichologų ir psichoterapeutų pagalbos. Tačiau svarbiu rūpimu klausimu pasidalinti su kitu žmogumi – mums žmogiškas ryšys reikalingas kaip duona. Esame socialios būtybės, mūsų prigimtyje yra įdiegtas poreikis palaikyti ryšį. Tačiau daugeliu atvejų gyvename vienišą gyvenimą ir savo problemas sprendžiame vienatvėje.

3. Kokios jūsų šeimos tradicijos?

Neretoje šeimoje buvome mokomi neatvirauti, nerodyti jausmų, nebendrauti su nepažįstamais. Paklauskite savęs, kokias nuostatas atsinešėte iš šeimos. Ir jei jos nepadeda jums užmegzti naujų santykių ar palaikyti esamų, galite imtis iniciatyvos senąsias nuostatas peržiūrėti ir keisti. Žiūrėk, po nuoširdesnio pokalbio ir piktoji kaimynė nebeatrodys tokia pikta.

4. Ar galite padidinti savo pažįstamų žmonių ratą?

Tikrai pažįstate žmonių, kurie gana greitai randa bendrą kalbą su nepažįstamaisiais, tačiau didesnei mūsų daliai yra gana sunku eiti susipažinti su naujais žmonėmis. Vis dėlto galime tikslingai siekti padidinti savo pažįstamų žmonių ratą – tereikia patiems imtis iniciatyvos susipažinti ir palaikyti bendravimą. Vertėtų prisiminti ir primirštus draugus, atgaivinti senas pažintis. Galime pradėti kitaip bendrauti su šeimos nariais, giminėmis – skirkime jiems daugiau savo dėmesio.

5. Ar esate linkęs atsiverti kitam žmogui?

Žmonių santykių pamatą sudaro atvirumas ir dalijimasis savo džiaugsmais bei rūpesčiais. Paklauskite savęs, kiek esate atviras su savo artimiausiais žmonėmis, kiek nuoširdžiai jiems galite apie save papasakoti? Deja, bendravimą dažniau suprantame kaip reikalų aptarimą nei kito žmogaus pažinimą, jo jausmų priėmimą ir pasidalijimą savo jausmais. Atvirumas kalbantis paskatina ir kito žmogaus atvirumą bei nuoširdumą.

6. Ar galite suburti kaimynų šventę?

Jei namo gyventojai ar privačių namų gatvelės kaimynai susiburtų į bendrą šventę bent kartą per metus, gyvenimas kaimynams taptų gerokai gražesnis. Suruošti bendrą stalą, susipažinti su kaimynais, aptarti bendrus reikalus ir paskui kasdien laiptinėje sutikti pažįstamą, o ne svetimą žmogų – tai yra vienas iš paprastų būdų sumažinti gyvenime svetimumo ir nesaugumo jausmą. Skaitykite daugiau: