Naujausi duomenys: kaip Lietuvos žmonės atostogaus šią vasarą

04.06.2020

Naujausi pranešimai

  • 06.12.2024
    Kelionės draudimas kalėdiniam pabėgimui
    Daugiau
  • 06.12.2024
    Privalomasis draudimas žiemai
    Daugiau
  • 04.12.2024
    Susidūrimai su laukiniais gyvūnais keliuose: Baltijos šalyse išmokėta 5,8 mln. eurų
    Daugiau
Daugiau naujienų

Atostogos yra tas neilgas laikas per metus, kurį skiriame sau ir savo poreikiams. Tačiau kokios bus Lietuvos žmonių atostogos šią vasarą? Tyrimas parodė, kad didžioji dalis apklaustųjų neketina vykti atostogų į užsienį. Tik 7 proc. žmonių nekeis savo planų ir atostogaus ten, kur iš anksto buvo suplanavę. Mažiausia mūsų šalies gyventojų dalis – vos 2 proc. - suplanuotas atostogas vienoje užsienio valstybėje pakeis kita svečia šalimi.

Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu šių metų balandį „AC Nielsen Baltics“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

Tyrimas atskleidė, kad šių metų vasaros atostogos žmonėms kelia daug klausimų. Skaičiai rodo, jog daugiausia žmonių šiemet vengs rizikos ir į užsienį atostogų nevyks. Tokios nuomonės laikosi 22 proc. mūsų šalies gyventojų. Beveik tokia pati dalis – 18 proc. Lietuvos žmonių – dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos atšaukė suplanuotas atostogų keliones į užsienį.

„Nors karantino sąlygos švelninamos ir vis daugiau šalių atveria sienas, Lietuvos žmonės vengia rizikuoti – didžioji jų dalis laikosi nuomonės nevykti atostogų į svečias šalis. Tikėtina, kad tokį požiūrį formuoja ir skirtingos užsienio šalių taisyklės atvykusiesiems iš užsienio, ir kai kurių valstybių taikomi izoliavimosi reikalavimai. O svarbiausia, žmonės vengia kelionių, kuriose jie gali atsidurti greitai besikeičiančiose aplinkybėse“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Tyrimas parodė, kad 14 proc. Lietuvos gyventojų šią vasarą visiškai neatostogaus. Atostogų dažniausiai atsisakys jaunimas iki 29 metų ir gyventojai iš namų ūkių su žemesnėmis pajamomis. „Tikėtina, kad šis pavasaris kai kuriems žmonėms buvo mažesnių darbo krūvių, atostogų ar net prastovų laikas, todėl vasarą ši visuomenės dalis dirbs ir atsisakys atostogų“, – teigė V. Katilienė.

Apklausa parodė ir kitą tendenciją: poilsis Lietuvoje populiarus, tačiau vietoj užsienio šalies poilsiaus gimtinėje nedaug žmonių. Tyrimas parodė, kad 14 proc. gyventojų visada atostogauja Lietuvoje, o 12 proc. mūsų šalies žmonių vietoje atostogų užsienyje rinksis poilsį Lietuvoje. Tarp atšaukusiųjų keliones į užsienį ir poilsiausiančių mūsų šalyje daugiausia vadovaujančias pareigas užimančių darbuotojų, tarnautojų, biuro darbuotojų,taip pat prekybos paslaugų srityje dirbančių žmonių.

„Matome, kad nedidelė dalis žmonių užsienio keliones iškeičia į atostogas Lietuvoje. Didžioji dalis visgi atsisako atostogų svečiose šalyse ir jokių konkrečių planų poilsiui nekuria. Žmonės tapo dėmesingesni savo saugumui, daugumai nėra priimtini filmų verti atostogų scenarijai ir netikėtai susiklostančios situacijos“, – sako draudimo bendrovės atstovė.

Ji atkreipė dėmesį, kad tik 7 proc. Lietuvos žmonių yra nusiteikę vykti atostogų ten, kur iš anksto yra suplanavę. Pastebėtina, kad šios nuomonės dažniausiai laikosi mūsų šalies didmiesčių gyventojai, taip pat biurų darbuotojai ir vadovai.

„Nedidelė dalis žmonių yra pasirengę nekreipti dėmesio į pandemijos kontekstą ir nuo pat karantino vidurio nėra nusiteikę atsisakyti savo svajonių atostogų. Visgi sveikintina, kad didžioji dalis keliautojų planus pakeitė ir pagrindinį dėmesį planuodami vasaros atostogas skiria savo pačių ir artimų žmonių saugumui“, – pabrėžė draudimo bendrovės Žalų departamento vadovė Baltijos šalims.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu atliko „AC Nielsen Baltics“, jos metu buvo apklausta 1 600 respondentų.