Iš lėktuvų lietuviai šią vasarą persėda į kemperius

26.07.2020

Naujausi pranešimai

 • 02.10.2023
  Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvius prie vairo labiausiai blaško plepūs bendrakeleiviai, latvius ir estus – aplinkos triukšmas
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvos vairuotojai dažniau nei latviai ir estai augintinius automobiliuose palieka vienus
  Daugiau
Daugiau naujienų

Vasarai įpusėjus ir prasidėjus atostogų sezono įkarščiui, poilsiautojų mažuma skrenda į svečias šalis, o didžioji dalis žmonių automobiliu keliauja po Lietuvą bei kaimynines valstybes. Automobilių nuomotojai sako, kad šią vasarą žmonės iš lėktuvų persėdo į kemperius. Jų paklausa šiuo metu – ypač didelė. Draudikai primena, kad keliautojams tenka ir naujos pareigos bei atsakomybės, nes išvykstama nuomotu automobiliu, kuris gali atnešti naujų ir didesnių išlaidų nei planavote.

„Šią vasarą žmonės mažiau nuomojasi mikroautobusus, tačiau itin išaugo kemperių paklausa. Turime daug naujokų – pirmą kartą kemperiu į atostogų kelionę besileidžiančių žmonių. Liepos, rugpjūčio mėnesiais kemperių deficitas buvo visada, tačiau šiemet kelis kartus padaugėjo norinčiųjų rinktis šį keliavimo būdą. Liepos mėnesiui visi kemperiai jau išnuomoti, rugpjūčiui – vos kelios laisvos datos“, – pasakoja kemperius nuomojančios bendrovės „Kertušas“ vadovas Marius Balandis.

Jis sako, kad ir ruduo laukia išskirtinis – žmonės kemperius nuomoja ir rudens mėnesiams. „Jei antroji koronaviruso nepasieks mūsų šalies ir kaimyninių valstybių, kelionės kemperiais tęsis“, – tvirtina M.Balandis.

Jo teigimu, didžioji dalis kemperius numojančių žmonių kelionėms renkasi Baltijos šalis ir Lenkiją, keliaujantieji toliau – siekia Kroatiją. Į Vakarų Europos šalis, kaip buvo įprastas ankstesnėmis vasaromis, šiemet Lietuvos keliautojai nevyksta.

M.Balandis pastebi, kad pasikeitė ne tik kelionių kryptys, bet ir jų trukmė. „Ankstesnėmis vasaromis kemperiai buvo nuomojami 12-14 parų. Šią vasarą nuomos trukmė perpus sutrumpėjo. Žmonės dažniausiai leidžiasi į savaitės trukmės kelionę. Padaugėjo savaitgaliais ir kelias dienas keliauti kemperiais norinčių žmonių. Nukeliaujami atstumai sutrumpėjo, todėl žmonės renkasi trumpesnes keliones“, – pasakoja bendrovės vadovas.

Jo teigimu, rinkdamiesi kemperius žmonės atsižvelgia į skirtingus dalykus: „Svarbi ne tik kaina, keliautojai teiraujasi apie kondicionierius, dviračių laikiklius, patalynę, miegamų vietų skaičių. Vis dar dauguma mano, kad kuo didesnis kemperis, tuo jis kainuoja brangiau, tačiau išties yra atvirkščiai – mažų kemperių kainos yra didesnės. Tačiau populiarūs ir keturviečiai, ir septynviečiai kemperiai“, – pasakoja M.Balandis.

Bendrovės vadovas pasakoja, kad keliautojai apsistoja ne tik kempinguose. „Kempingų kokybė yra labai skirtinga, žmonės noriai renkasi kurortų kempingus, nors jie ir gerokai brangesni. Itin populiaru, pavyzdžiui, Latvijoje, netoli Liepojos, už minimalią kainą apsistoti ūkininkui priklausančiame lauke keliasdešimt metrų iki jūros.

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė pataria prieš išvykstant į kelionę patikrinti keletą svarbiausių su nuoma susijusių aspektų, kurie gali sukelti neplanuotų išlaidų ir sutrikdyti poilsį.

1. Atidžiai rinkitės nuomotoją. Pirmiausia reikėtų rinktis ir įvertinti ne transporto priemonę, bet įmonę, iš kurios jį nuomositės. Nepatingėkite ir paskaitykite klientų atsiliepimus, susirinkite informaciją apie jos patikimumą, atsakingumą, požiūrį į klientus. Nuo to priklausys, kaip jūs būsite aptarnaujami, kiek sąžiningi yra nuomotojai ir kaip su jumis bus elgiamasi iškilus problemoms.

2. Skaitykite nuomos sutartis. Peržvelkite pagrindines nuomos sutarties sąlygas – ką įsipareigoja nuomos įmonė, o ką privalo padaryti pats automobilio nuomininkas įvykus eismo įvykiui. Žinokite teises ir pareigas – jas reikėtų išsiaiškinti prieš perimant automobilį savo žinion. Pasiaiškinkite, ką konkrečioje šalyje turėtumėte daryti, įvykus smulkesniam ar didesniam eismo įvykiui, kokios pagalbos galite sulaukti iš nuomotojo. Neretais atvejais į šiuos klausimus pradedama gilintis jau įvykus eismo įvykiui, ir tai sukelia nemažai netikėtumų ir nesusipratimų, nes tvarka skirtingose šalyse gali būti skirtinga.

3. Atidžiai apžiūrėkite esamus defektus. Pasiimant nuomotą automobilį būtina atidžiai jį apžiūrėti ir dokumentuose pažymėti esamus defektus. Lietuvoje įprasta, kad defektus sužymi nuomojanti įmonė, tačiau užsienyje pažymėti pastebėtus įbrėžimus, įlenkimus, kitus trūkumus turi pats nuomininkas, todėl svarbu pačiam užpildyti pridedamą defektų lapą, antraip galite tapti ir buvusių defektų kaltininku, o už tai teks susimokėti.

4. Išsiaiškinkite, kokios būklės automobilį reikės grąžinti. Dar prieš leidžiantis į kelionę reiktų išsiaiškinti, kaip ir kur grąžinti automobilį, kiek jame dabar yra degalų, kokios būklės jis turi būti grąžinant – ar reikia išvalyti saloną, nuplauti automobilį, ar reikia įpilti kuro, ar galima palikti pustuštį kuro baką. Nuomojamo automobilio paėmimo ir atidavimo vietos gali skirtis – tiksliai žinokite, kada ir kur jį turėsite palikti, kam perduoti raktelius ir su kuo reikės apžiūrėti automobilio būklę.

5. Išsiaiškinkite draudimo sąlygas. Išsiaiškinkite, kokia yra draudimo franšizė, t.y. kokią sumą gali tekti susimokėti pačiam, jei automobiliui bus padaryta žala. Neretai užsienyje galime iš nuomotojo išgirsti, kad yra pilnas draudimas, tačiau klientas neįspėjamas apie franšizės dydį. O kelionės pabaigoje už nedidelius įbrėžimus gali tekti susimokėti pačiam. Todėl svarbu tiksliai išsiaiškinti, koks yra automobilio draudimo paketas ir kas įeina į jūsų mokamą kainą. Norint išvengti papildomų ginčų, užsienyje rekomenduojama įsigyti pilną draudimo paketą be franšizės. Nuomojantis automobilį ne tiesiogiai iš nuomos įmonės, o per tarptautinį tarpininką, gali susiklostyti situacija, kai iš tarpininko įsigyjamas pilnas draudimo paketas, o vietinė įmonė teigia, kad jis negalioja.

6. Platesnis draudimo paketas – daugiau ramybės. Vairuojant užsienyje yra kur kas daugiau grėsmių apgadinti nuomotą automobilį, todėl išvykstantiems atostogautojams pataria netaupyti draudimui. Verčiau sumokėti šiek tiek daugiau už pilną draudimo paketą nei vėliau papildomai mokėti už atsiradusius smulkius defektus.

7. Numatykite papildomas išlaidas parkavimui. Planuojantiems nuomotis automobilį svarbu iš anksto įvertinti saugaus parkavimosi galimybes. Dažnai tokios aikštelės yra mokamos, ypač didmiesčiuose. Tačiau palikę automobilį saugioje vietoje, išvengsite vagysčių ir galimų apgadinimų.