Vieni kitiems pinigus skolinantys žmonės bus apsaugoti nuo finansinių krizių

04.08.2016

Naujausi pranešimai

 • 02.10.2023
  Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvius prie vairo labiausiai blaško plepūs bendrakeleiviai, latvius ir estus – aplinkos triukšmas
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvos vairuotojai dažniau nei latviai ir estai augintinius automobiliuose palieka vienus
  Daugiau
Daugiau naujienų

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ pradėjo drausti klientus, kurie ima paskolas pasinaudodami tarpusavio skolinimo internetine platforma „FinBee“. „FinBee“ klientai, sudarę paskolos sutartis, bus apdrausti „Gjensidige“ finansinių nuostolių dėl priverstinio nedarbo draudimu.

„FinBee“, sukurta ir valdoma UAB „Finansų bitė“, yra internetinė platforma, skirta žmonių tiesioginiam tarpusavio skolinimui, atsisakant bankų ir kredito įstaigų paslaugų.

„Tuo atveju, jei žmogus, pasiskolinęs pinigų, neteks darbo, „Gjensidige“ jam atlygins paskolos įmokas iki 6 mėnesių. Tai gana ilgas laikotarpis, per kurį žmogus gali susirasti darbą ir toliau mokėti įmokas. Žinant, kokia sudėtinga situacija yra Lietuvos darbo rinkoje ir koks aukštas nedarbo lygis, žmogui bus kur kas saugiau skolintis, žinant, kad jis bus apsaugotas darbo praradimo atveju“, - sakė „Gjensidige“ Naujų pardavimo kanalų skyriaus vadovė Indrė Baltušienė.

Pasak jos, draudimas atlygins mėnesinę paskolos įmoką iki 150 EUR. Draudimo išmoka bus mokama tais atvejais, jei žmogus bus darbdavio atleistas iš darbo ne dėl darbuotojo kaltės.

„FinBee“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Laimonas Noreika pabrėžė, kad draudimas suteikia daugiau užtikrintumo ir tiems žmonėms, kurie skolinasi ir tiems, kurie skolina savo pinigus, pasinaudodami interneto platforma.

„Mūsų teikiama tarpusavio skolinimo paslauga įgauna vis didesnį Lietuvos žmonių pasitikėjimą – ši tendencija stiprėja visame pasaulyje. Mūsų darbas – padėti žmonėms susitikti ir paskolinti vieni kitiems pinigų. Žmogus – žmogui paslaugų plėtra rodo, kad žmonės labiau pasitiki vieni kitais nei kad bankais ar kreditus teikiančiomis įstaigomis. Būtent todėl norime dar labiau sustiprinti žmonių užtikrintumą, kad paskolinti pinigai tikrai bus grąžinti. Draudimas yra viena iš svarbių priemonių ir papildomų saugiklių ir pasiskolinusiems, ir skolinantiems mūsų klientams“, - sakė „FinBee“ vadovas Laimonas Noreika.

Jo teigimu, 6 mėn. draudimo laikotarpis ir maksimalios 150 Eur mėnesinės įmokos draudimas yra pakankamas tam, kad būtų išvengta finansinių krizių pasiskolinusių žmonių gyvenime ir pinigai tikrai būtų grąžinti.

L.Noreikos teigimu, šiuo metu vidutinė skolinama suma siekia 2161 Eur, vidutinis paskolos laikotarpis – 32 mėn., o vidutinė įmoka siekia 110 Eur.

„FinBee“ vadovas sako, kad norinčiųjų paskolinti ratas sparčiai auga. „FinBee“ platformoje užsiregistravo jau daugiau nei 3000 skolintojų, iš viso paskolinta beveik 2 mln. Eur.

Šiuo metu skolinantieji „FinBee“ platformoje gali uždirbti iki 26 proc. palūkanų, o pasiskolinti žmonės gali gerokai pigiau nei kredito įstaigose – už paskolą mokama nuo 6,99 proc. palūkanų.

L.Noreika atskleidė, kad paprastai jų platformoje pinigų skolinasi vidutinio amžiaus (30-40 metų) gyventojai, labiau moterys nei vyrai, didesnė jų dalis gyvena miestuose.