Lietuvos keliautojai jau draudžiami ir teroristinių išpuolių atvejais

12.12.2016

Naujausi pranešimai

 • 05.12.2023
  Ką daryti, kad kalėdinės dekoracijos nesudegintų švenčių džiaugsmo
  Daugiau
 • 28.11.2023
  Baltijos šalių tyrimas: dūmų detektorių namuose mažėja, lietuviai jų turi mažiausiai
  Daugiau
 • 20.11.2023
  1 iš 4 Lietuvos žmonių nevairuoja: kokios kliūtys stabdo sėsti prie vairo ir kaip jas įveikti
  Daugiau
Daugiau naujienų

Vis dažniau pasigirstant žinioms apie prevencines antiteroristines operacijas įvairiuose pasaulio kraštuose, draudimo bendrovė „Gjensidige” plečia draudimo apsaugą. Kelionių draudimu apsidraudusiems Baltijos šalių klientams, nukentėjusiems teroro išpuolio metu, bus atlygintos medicinos išlaidos ir repatriacija. Draudimo išmokos limitas yra 10 000 Eur.

Iki šiol teroro išpuoliai buvo išimtys draudimo sutartyse (force majore), t.y. draudimo apsauga tokiais atvejais negaliojo dėl patirtų tiesioginių ar netiesioginių nuostolių.

„Pastarųjų metų įvykiai rodo, kad pasaulis tampa vis neramesnis – išpuolių nutinka ir šalyse, kurias iki šiol laikėme gana ramiomis ir saugiomis. Matydami savo klientų poreikius, dažnėjančius klausimus, kelionių tendencijas ir kryptis, nusprendėme išplėsti draudimo apsaugą išvykstantiems svetur. Baltijos šalyse kelionių draudimo sutartyse įvedėme išmoką teroristinių išpuolių nuostoliams atlyginti”, - sakė „Gjensidige” Draudimo produktų, kainodaros ir rizikos vertinimo departamento vadovas Baltijos šalims Andrius Dambrauskas.

Tokios paslaugos poreikį patvirtina ir draudimo brokeriai. Draudimo brokerių rūmų atliktos apklausos duomenimis, daugiau negu 70 proc. apklaustų brokerių atsakė, kad būtų aktualu su kelionių draudimu pasiūlyti ir draudimą nuo terorizmo sukeltų nuostolių.

„Gjensidige” dar nėra užfiksavusi įvykių, kai įmonės klientai nukentėtų nuo terorizmo aktų. Tiesa, būta atvejų, kai verslo įmonės pageidavo platesnės draudimo apsaugos apsidraudžiant nuo terorizmo ar kibernetinių atakų, tačiau tokie pageidavimai buvo itin reti.

„Mūsų akcininkė, viena didžiausių draudimo grupių Šiaurės šalyse, teikia tokią paslaugą Skandinavijoje. Stebėdami globalias tendencijas, mes perkeliame šią patirtį ir į Lietuvą, Latviją bei Estiją“, - komentuoja A. Dambrauskas. Jis pabrėžia, jog bendrovė ir toliau stebės klientų poreikius ir atitinkamai tobulins draudimo sprendimus.