Naujovė skrendantiems su persėdimu: draudimas atlygins už vėluojančius reisus

20.04.2017

Naujausi pranešimai

 • 05.12.2023
  Ką daryti, kad kalėdinės dekoracijos nesudegintų švenčių džiaugsmo
  Daugiau
 • 28.11.2023
  Baltijos šalių tyrimas: dūmų detektorių namuose mažėja, lietuviai jų turi mažiausiai
  Daugiau
 • 20.11.2023
  1 iš 4 Lietuvos žmonių nevairuoja: kokios kliūtys stabdo sėsti prie vairo ir kaip jas įveikti
  Daugiau
Daugiau naujienų

Nuo šiol skrydžių jungties draudimas leis atgauti pinigus, jeigu keliomis oro linijomis skrendantys keleiviai negalės sklandžiai persėsti iš vieno lėktuvo į kitą dėl skrydžių bendrovės pakeisto išskridimo laiko. Tokią paslaugą pirmą kartą Lietuvoje pristatė internetinė lėktuvų bilietų užsakymo sistema „Greitai.lt“ ir draudimo bendrovė „Gjensidige“.

„Keliaujant lėktuvais iš Lietuvos vis dažniau kelionės tikslui pasiekti žmonės renkasi skrydžius su persėdimais ir naudojasi skirtingų skrydžių bendrovių paslaugomis. Dėl šios priežasties pasitaiko atvejų, kai keičiamas vieno iš skrydžių laikas ir sugriaunami keleivių planai. Pirmą kartą Lietuvoje pristatome naujovę – galimybę skrydžio jungties draudimu apsidrausti persėdimą iš vieno lėktuvo į kitą keliaujant keliomis oro linijomis. Šiuos skrydžius paprastai sudaro atskiri bilietai, kuriuos keleiviai įsigyja savarankiškai. Tokias skrydžių kombinacijas taip pat siūlo ir mūsų sistema. Tai leidžia pasirinkti unikalius maršrutus už pačią geriausią kainą ir todėl mūsų klientai jas mielai renkasi“, – sakė lėktuvo bilietų užsakymo sistema „Greitai.lt“ direktorius Alvydas Vitkauskas.

Lėktuvų bilietų užsakymo sistemos „Greitai.lt“ duomenimis, pernai Lietuvoje skrydžių su persėdimais pardavimai, lyginant su 2015 metai, išaugo 53 procentais.

„Skrydžių jungties draudimas Lietuvoje yra naujiena, kuri apsaugos klientą nuo rūpesčių, kai skrendant keliomis oro linijomis neįmanoma persėsti iš vieno lėktuvo į kitą. Šiuo draudimu apdraudžiami atvejai, kai prarandami bilietai dėl išankstinio skrydžio laiko pakeitimo ar tai atsitinka skrydžio dieną, esant netinkamoms oro sąlygoms arba eismo apribojimams. Šią paslaugą siūlome stebėdami rinkos tendencijas ir matydami, kad žmonės vis daugiau skrydžių bilietų su persėdimais perka iš anksto, kai jie kainuoja mažiau“, – sakė draudimo bendrovės „Gjensidige“ naujų pardavimo kanalų vadovė Indrė Baltušienė.

Pasak I.Baltušienės, kuo anksčiau užsakomi lėktuvo bilietai, tuo didesnė tikimybė, kad oro linijos skrydžio laiką gali pakoreguoti keliomis valandomis arba net nukelti į kitą dieną. „Klientai patiria daug nepatogumų, kai, iš anksto pasirinkę tinkamą persėdimo laiką, nebespėja į antrąjį lėktuvą. Tokiais atvejais žmonės yra priversti didesne kaina pirkti naujus bilietus“, – pasakojo „Gjensidige“ naujų pardavimo kanalų vadovė.

Draudimo bendrovės atstovės teigimu, draudimo išmoka klientams, nebegalintiems persėsti į antrąjį lėktuvą, sieks 500 eurų arba 1000 eurų. „Greitai.lt“ klientų aptarnavimo centrą informavus apie draudiminį įvykį, iškart bus ieškoma kitų kelionės pratęsimo galimybių. Praradus jungtį, taip pat bus išmokama po 100 eurų nakvynei iki 2 parų, jei nebus alternatyvių bilietų tą pačią dieną. Skrydžių jungties draudimo įmokos kaina svyruoja nuo 19 iki 45 eurų.

„Kai žmonės keliauja jungiamaisiais skrydžiais, tai yra – skrisdami naudojasi tomis pačiomis oro linijomis, tuomet atsakomybę dėl nevykdomų įsipareigojimų keleiviui prisiima skrydžių bendrovė. Tačiau nejungiamieji skrydžiai nėra apsaugoti. Jungties draudimas kompensuoja tai, ko nepadengia skrydžių bendrovės, keičiant skrydžio laiką“, – kalbėjo I.Baltušienė.

Jos teigimu, draudimo žala išmokama ir tais atvejais, kai vykstant iš vieno oro uosto į kitą apdraustasis patenka į kelių eismo įvykį ir tai sutrukdo jo kelionės tąsai.

Jau nuo šiandien internetinėje lėktuvų bilietų užsakymo sistemoje „Greitai.lt“ galima pasinaudoti naująją skrydžių jungties draudimo paslauga.