Draudikai siūlo pasitelkti ir smėlio maišus liūčiai suvaldyti

13.07.2017

Naujausi pranešimai

  • 06.12.2024
    Kelionės draudimas kalėdiniam pabėgimui
    Daugiau
  • 06.12.2024
    Privalomasis draudimas žiemai
    Daugiau
  • 04.12.2024
    Susidūrimai su laukiniais gyvūnais keliuose: Baltijos šalyse išmokėta 5,8 mln. eurų
    Daugiau
Daugiau naujienų

Artėjant audrai ir liūčiai, draudikai ragina nelikti pasyviems ir imtis visų įmanomų veiksmų stichijai suvaldyti. Jie atkreipia dėmesį, kad tai yra paprastos priemonės, tačiau net ir tai gali tapti svarbiu ginklu, gelbėjant savo turtą bei išliekant saugiems.

„Jau antras mėnuo Lietuvos gyventojus vargina audros ir liūtys, kurios tuo pačiu metu suteikia pamokas, kaip pasipriešinti siautėjančiai gamtai. Tiesiog reikia šiomis pamokomis pasinaudoti – imtis visų įmanomų priemonių. Tikrai nebūtų protinga nieko nedaryti, o paskui dejuoti dėl stichijos pridarytų nuostolių ir kaltinti gamtą. Ypač tai pasakytina apie tuos, kurie jau yra nukentėję ar mato, kad stichija gali pridaryti nuostolių“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

Draudimo bendrovės atstovas įvardija ir svarbiausias priemones prieš audrą ir liūtį:

1. Panaudokite smėlio maišus. Jie padės suvaldyti didžiuosius vandens srautus. Kaip rodo patirtis, tinkamai sukrauti maišai jau ne sykį yra padėję nukreipti liūties vandenis saugia kryptimi.

2. Išjunkite elektrą. Neišjungus elektros, kyla pavojus žmonių saugumui, liūtis ar žaibai gali sugadinti įrangą ar net sukelti gaisrą.

3. Patikimai uždarykite garažo vartus. Jei įmanoma, pasirūpinkite jų sandarumu. Kitu atveju liūtis gali ne tik sugadinti garaže esantį Jūsų turtą, bet gali jį nuplukdyti neprognozuojama kryptimi.

4. Apsaugokite elektros įrangą. Jei įmanoma, perneškite į saugią vietą šią įrangą iš garažų ir rūsių arba bent jau ją išjunkite. Tai padės apsaugoti tiek Jūsų kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, tiek Jus pačius.

5. Atverkite kelią vandeniui nutekėti. Stiprios liūties atveju galite atidaryti lietaus kanalizacijos angų dangčius ar groteles. Tai padės greičiau nutekėti vandens srautui.