Vasaros atostogos prasidėjo: renkantis stovyklą tėvams svarbiausia vaikų mityba ir saugumas

07.06.2018

Naujausi pranešimai

 • 02.10.2023
  Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvius prie vairo labiausiai blaško plepūs bendrakeleiviai, latvius ir estus – aplinkos triukšmas
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvos vairuotojai dažniau nei latviai ir estai augintinius automobiliuose palieka vienus
  Daugiau
Daugiau naujienų

Prasidėjus vasaros atostogoms tėvai atžaloms ieško turiningo laisvalaikio, todėl daugelis jų renkasi vaikų stovyklas. Jų rengėjai pastebi, kad šiemet tėvai iš anksto rūpinasi vaikų pramogavimo vietomis ir itin daug dėmesio skiria atžalų mitybai bei jų saugumui.

„Šiais metais iš tėvų sulaukiame daug klausimų apie mažųjų stovyklautojų mitybos racioną ir apie tai, kaip stovyklos metu bus užtikrinamas vaikų saugumas. Pastebime, kad tėvai vis aukščiau kelia vaikams skirtų pramogų kokybės kartelę. Jiems rūpi, kad vaikai ne tik gautų šiltą bei šviežią maistą, bet ir valgytų sveikai. Taip pat vis dažniau prašoma atsižvelgti į individualius mitybos poreikius, domimasi vaikų dienos meniu“, – kalbėjo vasaros stovyklas rengiančio Kauno „Girstučio“ sporto komplekso komercijos vadovė Ugnė Balčiūnienė.

Pasak U. Balčiūnienės, šiais metais gerokai daugiau tėvų negu pernai žino, kad su stovyklų rengėjais yra privaloma pasirašyti sutartį ir, nors Lietuvoje nėra būtina, domisi, ar vaikas stovykloje bus apdraustas. „Praktika rodo, kad traumos pasitaiko retai, per trejus metus stovykloje tik kartą teko kreiptis į medikus. Tačiau matome, kad mažųjų stovyklautojų tėvams svarbu žinoti, jog vaikai yra apdrausti, o įvykus nelaimei šeima neturės netikėtų išlaidų“, – tvirtino „Girstučio“ baseino, per vasarą sulaukiančio beveik 1000 stovyklautojų, komercijos vadovė.

5 patarimai tėvams, kaip tinkamai pasirinkti stovyklą

Įsitinkinkite gera stovyklos reputacija. Visada pasidomėkite atsiliepimais apie stovyklą, įvertinkite, ar jos dienotvarkė tinka jūsų vaikui.

Pasidomėkite valgiaraščiu. Pasiteiraukite, kokį maistą stovykloje valgys jūsų vaikas ir įsitikinkite, kad jo žarnyno nelauks netikėtumai.

Sužinokite apie stovyklavimui reikalingą amuniciją. Visada pasirūpinkite apsauga nuo saulės, patogiais ir lengvais drabužiais, pagamintais iš natūralaus audinio. Taip pat – tinkama avalyne, su kuria vaikui būtų patogu judėti. Būtinai įdėkite galvos apdangalų, kurie apsaugos vaiką nuo saulės. Jei vaikai stovyklaus gamtoje, pasirūpinkite apsaugos priemonėmis nuo uodų ir erkių.

Pasirašykite stovyklos sutartį. Atidžiai perskaitykite stovyklos sutartį, kurią pasirašote. Stovyklos rengėjų ir jūsų įsipareigojimai turi būti suprantami, priimtini ir aiškūs.

Asmeniškai susipažinkite su stovyklos vadovais. Pristatykite į stovyklą ir pasiimkite iš jo vaiką patys, nuveskite vaiką pas vadovą ir pasikalbėkite su juo apie jūsų vaiko poreikius.

Draudikai įspėja, kad vasarą, kai vaikai gyvena aktyviau, rizika jiems patirti traumą išauga kelis kartus. „Šiltuoju metų laiku visi, auginantys atžalas, tikriausiai žino, kad vaikų traumų skaičius gerokai išauga. Batutai, dviračiai, riedučiai bei pastaruoju metu ypač išpopuliarėjusios elektrinės riedlentės skatina vaikų aktyvumą, tačiau ir didina galimybes rimtai susižeisti“, – sakė draudimo bendrovės „Gjensidige“ Draudimo produktų skyriaus vadovė Gitana Beinorienė.

„Gjensidige“ duomenimis, vaikams vasarą dažniau lūžta kaulai, jie nukenčia nuo šunų ar kitų naminių gyvūnų, patiria nudegimus. Ikimokyklinukų traumos ar kiti nelaimingi atsitikimai dažniausiai įvyksta namuose ir kitoje jiems artimoje aplinkoje. Mokyklinio amžiaus vaikai susižeidžia sportuodami, besikarstydami medžiais, plaukiodami atviruose vandenyse, pramogaudami gamtoje ar net nukenčia eismo įvykių metu.