Filmo verti atostogų scenarijai: kam galima pasiruošti iš anksto?

04.07.2018

Naujausi pranešimai

  • 06.12.2024
    Kelionės draudimas kalėdiniam pabėgimui
    Daugiau
  • 06.12.2024
    Privalomasis draudimas žiemai
    Daugiau
  • 04.12.2024
    Susidūrimai su laukiniais gyvūnais keliuose: Baltijos šalyse išmokėta 5,8 mln. eurų
    Daugiau
Daugiau naujienų

Atostogaujant užsienyje Lietuvos žmonėms susiklosto daug netikėtų situacijų, kurių negalėtų sugalvoti net ir filmų scenarijų kūrėjai. Draudikai atkreipia dėmesį, kad šį sezoną padaugėjo atvejų, kai su vaikais išvykęs atostogauti vienas suaugusysis patiria sveikatos sutrikimus, o vaikai lieka be priežiūros. Taip pat išskirtinė diagnozė keliaujant yra vėjaraupiai, šia liga sergančių žmonių oro bendrovės nepriima į lėktuvą ir priverstinai pratęsia keliautojų buvimą užsienio šalyje.

„Vasarą užsienio šalyse atostogaujantys Lietuvos žmonės dažnai atsiduria tikrai nepavydėtinose situacijose. Pastaraisiais mėnesiais fiksuojame augantį atvejų skaičių, kai užsienio kurortuose stipriai susižeidžia ar patenka į ligoninę kartu su mažamečiu vaiku atostogaujantis vienintelis suaugęs keliautojas. Esant tokioms aplinkybėms, iš Lietuvos tenka operatyviai skraidinti kitą šeimos narį, kuris pasirūpintų be suaugusiųjų priežiūros likusiu vaiku“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Kelionių ir asmens žalų skyriaus vyresnysis ekspertas Vytautas Endrijaitis.

Pasak V.Endrijaičio, prieš kelias savaites skubiai į Bulgariją pas mažametį vaiką teko skraidinti tėtį, o  kol jis vyko, vaiką prižiūrėjo viešbučio auklė. „Kritinė situacija įvyko su vaiku atostogavusiam žmogui prireikus skubios operacijos. Tokiais atvejais papildomai atsirandančios išlaidos gali būti kompensuojamos net iki 5 dienų“, – sakė draudimo bendrovės ekspertas.

Oro linijos nepriima į lėktuvus

Jo teigimu, išskirtinė diagnozė keliaujant yra vėjaraupiai. „Dėl šio susirgimo žmonės dažniausiai yra priversti keisti savo planus, nes vėjaraupiais sergančių vaikų oro bendrovės nepriima į lėktuvus.  Skrydis prarandamas, atsiranda papildomos gyvenimo išlaidos ir bilietų keitimo klausimas“, – sakė V. Endrijaitis.

Anot draudiko, vėjaraupių gydymas užsienio šalyse įprastai nėra itin brangus ir jo kaina siekia iki poros šimtų eurų. „Dažniausiai vėjaraupiais serga mažamečiai vaikai, todėl vienas iš tėvų būna priverstas likti kartu su vaiku užsienyje, kol medikai sergančiajam suteikia atskirą leidimą vykti. Šiuos dalykus išsprendžiame ir atlyginame kelių papildomų parų gyvenimo išlaidas apdraustajam vaikui ir jį lydinčiam šeimos nariui bei du ekonominės klasės lėktuvo bilietus namo“, – tvirtino draudimo ekspertas.

Jis atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu padaugėjo pranešimų iš Nepalo, kur keliautojai suserga kalnų liga. Jau prasidėjus pirmiesiems simptomams būtina žmogų kuo greičiau nuleisti žemyn nuo kalno. Įvykiai Nepale, kai dalyvauja sraigtasparnis, įprastai kainuoja apie 9 tūkst. eurų. Tuo tarpu narus, per staigiai iškilusius iš didelio gylio ar dėl kitų netikėtų aplinkybių, vandenyje ištinka dekompresinė liga. „Tai irgi išskirtiniai atvejai, kai pasirinkdami giluminį nardymą keliautojai net nepagalvoja apie galimas pasekmes. Žmogaus būklei atstatyti tuomet dažnai reikalinga baro kamera, už kurią yra tekę keliautojams mokėti ir 20 tūkst. eurų“, – pasakojo V.Endrijaitis.

Sudėtingi atvejai – kiekvieną mėnesį

Sudėtingiausiais atvejais draudikas vadina repatriacijos paslaugas. „Šiame žodyje slepiasi didelė išlaidų įvairovė. Kartais tai būna tiesiog naujų lėktuvo bilietų pirkimas susirgusiam ar susižeidusiam žmogui, o kartais tai – net ir dvi greitosios pagalbos brigados, medikų palyda bei specialusis medicininis oro transportas ir kitos paslaugos. Repatriacijos atvejų turime beveik kiekvieną mėnesį. Vasarą vyrauja kraujotakos ligomis susirgę ir traumas patyrę keliautojai“, – sakė draudimo bendrovės atstovas.

Pasak V.Endrijaičio, kai susižeidusio ar susirgusio asmens transportavimas reguliariu reisu nėra įmanomas, siūlomi specialūs ligonių gabenimui skirti orlaiviai. „Jų kainos dažniausiai „kandžiojasi“ ir, priklausomai nuo atstumo ir ligonio būklės, gali siekti iki 30 tūkst. eurų. Vieni brangiausių ir rizikingiausių transportavimo atvejų pasitaiko po autoįvykio, kai apdraustieji būna komos būklės“, – kalbėjo kelionių ir asmens žalų ekspertas.

Lietuviams keliaujant vis daugiau auga ir pranešimų apie nelaimingus įvykius skaičius. „Kiekvieną vasaros mėnesį vidutiniškai pagelbėjame 250 užsienyje atostogaujančių žmonių. Gerai, kad visi šios vasaros įvykiai baigėsi laimingai“, – sakė V.Endrijaitis.