Tyrimas: Lietuvos ir Estijos vairuotojų svajonių automobilis – visureigis, penktadalis lietuvių neabejingi elektromobiliui

10.10.2019

Naujausi pranešimai

 • 02.10.2023
  Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvius prie vairo labiausiai blaško plepūs bendrakeleiviai, latvius ir estus – aplinkos triukšmas
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvos vairuotojai dažniau nei latviai ir estai augintinius automobiliuose palieka vienus
  Daugiau
Daugiau naujienų

Baltijos šalių vairuotojai svajoja apie skirtingus automobilius ir, turėdami galimybę įsigyti naują transporto priemonę, rinktųsi skirtingus jų modelius. Tyrimas parodė, kad daugiausia Lietuvos ir Estijos vairuotojų norėtų įsigyti visureigį, o dauguma latvių – šeimos automobilį. Beveik dvigubai daugiau lietuvių nei latvių ar estų rinktųsi elektromobilius. Mūsų šalies vairuotojai dažniau nei kaimynai norėtų pirkti kompaktinės klasės automobilį.

Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu šių metų vasarą „Spinter tyrimų“ atlikta Lietuvos ne gyvybės draudimo paslaugų vartotojų apklausa.

Jos duomenimis, daugiausia Lietuvos (22 proc.) ir Estijos (24 proc.) gyventojų, turėdami galimybę įsigyti naują transporto priemonę, rinktųsi visureigį. Daugiausia – 24 proc. – Latvijos žmonių pirmenybę teiktų talpiam šeimos automobiliui, turinčiam prailgintą užpakalinę kėbulo dalį. Šį modelį Lietuvos vairuotojai rinktųsi rečiau (18 proc.) nei kitų Baltijos šalių žmonės.

„Matome, kad daugiausia vairuotojų Baltijos šalyse nori vairuoti talpius, didesnio pravažumo ir gabaritų automobilius. Tai rodo, kad dauguma žmonių automobiliais naudojasi kartu su šeimos nariais, jiems svarbus transporto priemonės erdvumas ir galimybė patogiai sutalpinti keleivius bei visus reikalingus daiktus“, – sakė draudimo bendrovės „Gjensidige“ Draudimo produktų, kainodaros ir rizikos vertinimo departamento vadovas Andrius Dambrauskas.

Visureigių populiarumą, pasak A. Dambrausko, sąlygoja vairuotojų didesnis dėmesys saugumui ir jų noras stabiliai važiuoti prastesnės būklės keliais. „Užmiestyje gyvenantys vairuotojai, kuriems šaltuoju sezonu namus tenka pasiekti ne pačios geriausios būklės keliu, dažniausiai vairuoja arba norėtų vairuoti būtent tokio modelio automobilį“, – kalbėjo draudimo bendrovės atstovas.

Visgi didžioji dalis visureigių, pasak A. Dambrausko, greičiausiai nuo asfalto taip ir nenuvažiuoja. „Šie automobiliai išsiskiria aukšta sėdėsena, didesnėmis kuro sąnaudomis ir kaina, todėl dauguma vairuotojų apie tokią transporto priemonę svajoja bei vertina ją ir dėl prestižo“, – teigė draudikas.

Elektromobilis – beveik penktadalio lietuvių svajonė

Tyrimas parodė, kad penktadalis visų Baltijos šalių vairuotojų norėtų įsigyti naują sedano tipo automobilį. Dvigubai daugiau Lietuvos vairuotojų nei kaimyninių valstybių atstovų išsirinktų elektromobilį. Atkreiptinas dėmesys, kad tokios transporto priemonės pageidautų 18 proc. Lietuvos vairuotojų, 11 proc. – estų ir 10 proc. – latvių.

A.Dambrausko teigimu, Lietuvoje elektromobiliai sparčiai populiarėja. „Tokio tipo automobilių rinka dar tik formuojasi, tačiau tikrai matome augantį vairuotojų susidomėjimą tiek hibridinėmis transporto priemonėmis, tiek elektromobiliais“, – sakė draudimo bendrovės atstovas.

Jis atkreipė vairuotojų dėmesį į ypatingus atvejus, susijusius su hibridinėmis, t.y. elektra ir vidinio degimo varikliu varomomis, transporto priemonėmis, kai jų registracijos liudijimuose nėra nurodoma elektrinio variklio galia. Pasitaiko, kad registracijos dokumentuose yra užfiksuota tik vidaus degimo variklio galia, nors automobilio gamintojas ar kiti šaltiniai gali nurodyti visos hibridinės pavaros galią. Atkreiptinas dėmesys, kad draudikai, vertinantys riziką, atsižvelgia į variklio galią.

Mažo automobilio labiausiai nori lietuviai

Tyrimo duomenimis, dešimtadalis Lietuvos vairuotojų norėtų įsigyti naują kompaktinės klasės automobilį. Tokią transporto priemonę rinktųsi 7 proc. estų ir tik 5 proc. Latvijos vairuotojų.

„Tikėtina, kad lietuvių norą turėti nedidelius automobilius lemia su parkavimu susijusios problemos. Juk mažų gabaritų transporto priemonę patogiau pastatyti ir daugiabučio kieme, ir prekybos centro aikštelėje, ir miesto centre. Kuro sąnaudos taip pat yra vienas lemiamų veiksnių, renkantis šios klasės automobilius“, – sakė A. Dambrauskas.

Tyrimas parodė, kad daugiau nei dešimtadalis latvių norėtų įsigyti naujus furgono tipo automobilius. Šis modelis kitose Baltijos šalyse tarp vairuotojų sulaukė mažesnio populiarumo. Rečiausiai – tik po 3 proc. vairuotojų visose Baltijos valstybėse – norėtų įsigyti kabrioletą.