Pavasario išvykos prasideda: kaip automobilyje sudėti daiktus

14.04.2022

Naujausi pranešimai

 • 04.10.2023
  Šiltas ruduo pratęsė paspirtukų sezoną: draudikai perspėja dėl traumų
  Daugiau
 • 02.10.2023
  Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų
  Daugiau
 • 29.09.2023
  Lietuvius prie vairo labiausiai blaško plepūs bendrakeleiviai, latvius ir estus – aplinkos triukšmas
  Daugiau
Daugiau naujienų

Per Velykas išvykdami lankyti artimųjų pasiimame tiek daiktų, kad jų talpinimas į automobilį tampa tikru išbandymu. Bagažinės ne visada pakanka, todėl daiktų ryšulėlius tenka rikiuoti bei kaišioti ir transporto priemonės salone. Neretai dėl netinkamų gabenimo sąlygų, pasiekę kelionės tikslą pamatome, kad kai kurie daiktai yra sugadinti. Draudikai atkreipia dėmesį, kad nukentėti gali ne tik krovinys – netinkamai supakuoti daiktai arba per didelis jų kiekis automobilyje yra pavojingas ir keleiviams. Net ir smulkaus eismo įvykio metu, staigiai stabdant ar manevruojant, daiktai gali stipriai sužaloti keleivius, ypač – sėdinčius gale.

„Šylant orams prasideda savaitgalinių išvykų automobiliu sezonas. Jau šį savaitgalį kartu su šeimos nariais vyksime lankyti artimųjų ar leisimės su vaikais į pavasario atostogas. Transporto priemonėse turės tilpti visų šeimos narių asmeniniai daiktai, vaišės, įvairūs technikos prietaisai, gal net dviračiai, paspirtukai ar kitos per žiemą išsiilgtos judėjimo priemonės. Tinkamai sudėti daiktus ir pasiruošti saugiai kelionei yra nemenkas iššūkis. Dažnai žmonės pamiršta, kad nepritvirtinti arba neteisingai automobilyje sudėti daiktai gali būti avarijų ar avarinių situacijų priežastis“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Draudikė pataria, į ką atkreipti dėmesį ruošiantis išvykai automobiliu ir kraunant daiktus į transporto priemonę:

Pakuotė – apsauga ir kroviniui, ir automobiliui

Daiktus vežkite lagaminuose, krepšiuose, dėžėse ar kitose tam tikslui pritaikytose talpose. Kokybiška pakuotė visada apsaugos gabenamą daiktą nuo pažeidimų. Tarp daiktų turi būti medžiaga, galinti amortizuoti smūgį, priešingu atveju gabenant jie gali sudužti. Tinkamiausia medžiaga – burbulinė plėvelė, kuri apsaugos vežamus daiktus nuo smūgių ir vibracijos. Ant dėžių, kuriose yra dūžtančių daiktų, nerekomenduojama dėti kitų ryšulių.

Dėžes patartina visiškai užpildyti, kad jos neįdubtų nuo ant jų padėto svorio. Pakuojant gabenti skirtus ypač dužius daiktus, galima naudoti dvi dėžes: mažesniąją dėžę įdedant į didesniąją. Svarbu, kad dėžės nesiliestų viena su kita, todėl tarp jų galima įdėti suglamžytą popierių arba burbulinę plėvelę. Taip smūgis bus nukreiptas į didesniąją dėžę, užtikrinant papildomą apsaugą mažesniojoje dėžėje esantiems daiktams. Nepamirškite ant dėžės užrašyti, kas joje yra ir ar daiktai yra dužūs – taip apie tai žinos visi.

Krovinys ant stogo – kaip jį pritvirtinti

Kai transporto priemonės bagažinėje nebelieka vietos daiktams, gelbėja automobilio stogas. Reikia parinkti tinkamas medžiagas, kad vežami daiktai būtų saugiai ir stabiliai prie jo pritvirtinti. Geriausiai tiks nailoniniai diržai su įtempikliu arba sagtimis, leidžiančiomis lengvai keisti diržo ilgį ir priderinti tvirtinimų matmenis prie apkrovos. Šio tipo diržai yra tvirti ir sumažina riziką gabenamiems daiktams išslysti dėl važiuojant sukeltos vibracijos.

Įsigijus reikiamus diržus kroviniui pritvirtinti, dažniausiai prie jų pridedama instrukcija, kurią verta perskaityti. Pagal Kelių eismo taisykles, jeigu krovinys priekyje arba gale išsikiša už transporto priemonės gabaritų daugiau kaip vieną metrą arba jo šoninis kraštas bent kiek išsikiša už transporto priemonės šoninio gabarito, jis turi būti atitinkamai pažymėtas.

Siekiant, kad vežamas krovinys nesugadintų stogo, svarbu po juo pakloti antklodę arba audinį. Šis sprendimas neleis daiktams slysti ir padės stabiliai laikytis ant automobilio. Taip pat reikia prisiminti, kad, gabenant krovinį ant stogo, būtina dar kartą pagalvoti apie važiavimo greitį ir atliekamus manevrus.

Jeigu daiktus gabenate nuolat, verta pagalvoti apie stogo dėžės įsigijimą. Taip būsite tikri, kad daiktai nesudrėks ir bus patikimai pritvirtinti prie stogo.

Sporto įrangos gabenimui – specialus inventorius

Gabenant sporto įrangą, pavyzdžiui, dviračius, patartina įsigyti specialius tvirtinimus. Atsižvelgiant į automobilį, laikiklis gali būti tvirtinamas tiek ant stogo, tiek automobilio gale. Taip pat su specialiais laikikliais ant stogo galima gabenti ir baidares, irklentes arba kanojas.

Pagrindinis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra laikiklių keliamoji galia, nes sporto ir laisvalaikio įranga dažnai yra sunki. Pagrindinis šiuolaikinės stogo bagažinės privalumas – universalumas. Ant vieno pagrindo galima gabenti įvairius krovinius, pavyzdžiui, stogo dėžę ir du dviračius.