Pusnys ir apledėjusi kelio danga: patarimai, kaip elgtis prie vairo

21.12.2022

Naujausi pranešimai

  • 25.04.2024
    Silvester Belt komanda į Malmę išsiveža 3,6 mln. eurų vertės draudimo apsaugą
    Daugiau
  • 24.04.2024
    Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės
    Daugiau
  • 22.04.2024
    Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį
    Daugiau
Daugiau naujienų

Pastarosiomis paromis vairuotojai susiduria su dideliu iššūkiu – sniego pusnimis ir apledėjusia kelio danga. Be to, rytais nuo automobilio jiems tenka valyti sniegą arba gremžti ledą. Gali atsitikti ir taip, kad automobilis bus visiškai užpustytas. Norintiems sėkmingai išvažiuoti iš pusnies arba nuo apledėjusios kelio dangos, ekspertai žiemos sezonu bagažinėje pataria turėti kastuvą sniegui arba šepetį su ištraukiamuoju kotu ir aerozolį su atitirpinimo skysčiu.

„Jei transporto priemonę užpustė gyvenamojoje vietoje, belieka griebtis kastuvo ir nukasti sniegą, bet neretai automobilis įklimpsta sniego pusnyse, pavyzdžiui, gatvėje arba prie darbovietės. Tuomet svarbu bagažinėje turėti pagalbines priemones – šepetį, kastuvą, atitirpinantį aerozolį ir net smėlio. Prieš užvedant automobilį, būtina patikrinti, ar išmetamasis vamzdis neužsikišęs sniegu. Jei jis užsikišęs, kyla rizika, kad transporto priemonės salone susikaups anglies monoksido dujų, kurios kelia didelę riziką sveikatai“, – kalba draudimo bendrovės „Gjensidige“ Transporto žalų skyriaus vadovas Agnius Gučius.

Transporto draudimo žalų ekspertas pataria, kaip elgtis išvažiuojant iš pusnies arba nuo apledėjusios kelio dangos.

1.Atkaskite plotą aplink padangas. Kai automobilis užpustytas, didelė problema kyla norint pajudėti iš vietos. Dėl šios priežasties svarbu pašalinti sniegą nuo kelio dalies priešais padangą ir už jos. Be to, svarbu pašalinti sniegą iš po automobilio. Taip išvengsite automobilio detalių apgadinimo ir lengviau išvažiuosite iš užpustytos vietos.

2. Išjudinkite automobilį iš vietos. Net ir apvalius sniegą nuo kelio, iškart pajudėti greičiausiai nepavyks. Tokiais atvejais automobilį reikia išjudinti – lėtai važiuojant pirmyn ir atgal. Iš pradžių tai darykite įjungę žemesnes pavaras ir truputį paspausdami akceleratoriaus pedalą. Kiekvieną kitą kartą pedalą spauskite truputį stipriau, kol automobilis pajudės iš užpustytos vietos. Bet jeigu po automobilio ratais ledo danga, tokia technika nepadės, o ratai buksuos. Jei automobilio padangos buksuoja ir pradėti važiuoti neįmanoma, reikia pagerinti sukibimą su danga. Iš pradžių įsitikinkite, kad išjungta automobilio stabdžių antiblokavimo sistema, kuri važiuojant mažina slydimą ir blokuoja ratus. Norint ištrūkti iš sniego, automobilio ratams būtinas maksimalus sukibimas. Norint dar labiau sustiprinti ratų sukibimą su danga, galima bandyti po padangomis padėti kartono, automobilio kilimėlį ar paberti smėlio.

3. Įsitikinkite, kad kelyje saugu. Norint ištrūkti įklimpus, greičiausiai teks gerokai paspausti akceleratoriaus pedalą. Tačiau atminkite, kad net jei automobilis vieną akimirką buksuoja pusnyse, kitą akimirką, atsiradus sukibimui, jis gali staigiai pavažiuoti į priekį. Todėl prieš pradėdami kovą su sniegu, įsitikinkite, kad kelyje saugu ir automobilio nebando apeiti pėsčiasis. Svarbu, kad staigus, nekontroliuojamas judesys nesukeltų žalos kitiems eismo dalyviams.

4. Prašykite kitų eismo dalyvių pagalbos. Jei išvažiuoti iš pusnies nepadeda nė vienas iš išvardytų variantų, paprašykite žmonių pastumti automobilį. Stumiant vairuotojas turi šiek tiek paspausti akceleratoriaus pedalą, tačiau iš pradžių itin svarbu įsitikinti, jog pasirinkta tinkama pavara, kad nekiltų grėsmė stumiančiam žmogui. Jei automobilį pavyksta išstumti iš pusnies, būkite pasirengęs akimirkai, kai automobilis pajudės. Pavažiuokite iki saugios vietos, kurioje mažiau sniego, kad jis vėl neįstrigtų.