Patarimai būsto savininkams

Čia rasite naudingos informacijos, kuri pravers įsigyjant, prižiūrint, remontuojant ir tinkamai saugant savo namus.

Patarimai perkantiems būstą

Nuosavo būsto pirkimas – atsakingas ir pasiruošimo reikalaujantis veiksmas, tad patarimų ir pagalbos niekada nebus per daug.

Rinkitės finansinius lūkesčius atitinkantį būstą

Perkant namą, butą ar kitą būstą, vienas svarbiausių aspektų – jo kaina. Gerai įvertinkite savo finansines galimybes. Jei ruošiatės imti paskolą, iš karto aptarkite visas galimybes ir sąlygas su banku. Įvertinkite, ar turėsite pakankamai lėšų pradiniam įnašui. Jei būstą perkate drauge su antrąja puse, įvertinkite, koks bus kiekvieno finansinis indėlis. Nepamirškite pasirašyti visų reikiamų dokumentų, įrodančių abiejų teisę į būsto nuosavybę.

Pasidomėkite būsto pardavėju

Nesvarbu, perkate būstą iš įmonės ar iš individualaus asmens, visada pravartu žinoti kuo daugiau informacijos. Jei perkate būstą iš asmens, pasidomėkite, kas iki šiol čia gyveno, ar nėra likusių neapmokėtų skolų, neišaiškintų teisinių nesklandumų ir panašiai. Jei būstą perkate iš įmonės, pasidomėkite, kiek laiko ji veikia, ar turi patikimo pardavėjo įvaizdį, kokius projektus jau yra įgyvendinę ir ar jei pasiteisino, ar nebuvo kilę problemų dėl broko, neįvykdytų pažadų ir pan. Įsigydami būstą itin kruopščiai tikrinkite visus reikiamus dokumentus, kad vėliau netektų susidurti su teisinėmis problemomis.

Išsirinkite tinkamą vietą

Net jei radote namą, butą ar kotedžą su daug mažesne kaina, tačiau visiškai neatitinkantį Jūsų vietos reikalavimų, gerai viską apsvarstykite. Tai gali atrodyti geras sprendimas šiuo metu, tačiau jei kasdien keiksitės važiuodami porą valandų į darbą, nerasdami vaikams darželio ar padoresnės parduotuvės artimiausioje aplinkoje, vėliau galite gailėtis sutaupę kelis tūkstančius. Gerai pagalvokite, ar Jus tenkins susisiekimas su būsimu būstu – ar patogu privažiuoti mašina, ar pakanka viešojo transporto stotelių, ar būtiniausius objektus galima pasiekti pėsčiomis.

Lygiai taip pat svarbu susipažinti su būsimojo būsto aplinka. Pagalvokite, arši vieta tinkama Jūsų mėgstamoms veikloms – pasivaikščiojimui, žaidimui su vaikais, šuns vedžiojimui, važinėjimuisi dviračiu ir panašiai. Taip pat apsvarstykite ir būsimą vaizdą pro būsto langus. Ar jis jus tenkina? Ar artimiausioje ateityje nenumatyta projektų, kurie tą vaizdą gali visiškai pakeisti. Net jei dabar pro langus matote mišką, gali būti, kad netrukus kasdien stebėsite statybas ar jau naujai iškilusio daugiaaukščio sienas. Renkantis būstą atkreipkite dėmesį ir į aplinkos saugumą – verta pasidomėti nusikaltimų statistika ir kita panašia informacija.

Atkreipkite dėmesį į energetinį aspektą

Šiais laikais itin svarbu išsirinkti būstą, kuriame pritaikyti optimalūs energetiniai sprendimai. Itin svarbu pasidomėti būsto šildymo galimybėmis ir kainomis. Taip pat itin svarbu, ypač perkantiems namą, užsitikrinti, jog sienos, stogas bei langai įrengti pagal aukščiausius energetinius reikalavimus ir užtikrins Jums patogų bei taupų gyvenimą.

Apžiūrėkite inžinerines sistemas

Prieš perkant būstą itin svarbu apžiūrėti, o gal net su specialistu įvertinti čia įrengtas inžinerines sistemas. Apžiūrėkite vandentiekio ir elektros instaliacijos sistemas. Atkreipkite dėmesį, ar laidai bei vamzdžiai nėra susidėvėję, ar tinkamai veikia visi jungikliai. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, ar namuose nesikaupia pelėsis, rūdys ir pan.

Susipažinkite su kaimynais

Būstą galite pasirinkti, tačiau kaimynus gaunate kartu su juo. Net ir geriausiai įrengtame būste nesijausite gerai, jei nesutarsite su šalia gyvenančiais. Pasidomėkite, ar aplink negyvena konfliktiškos asmenybės, ar nėra kilę tiesinių ginčių, o galbūt rajone, name ar laiptinėje galioja taisyklės, kurios Jums nėra priimtinos.

Jūsų namų saugumas

Ugnis, vanduo, gamtos jėgos ir kitos aplinkybės gali padaryti žalos Jūsų namams. Todėl siūlome pasirūpinti draudimu ir nelaimės atveju atlyginsime Jūsų patirtus nuostolius.

Saugokitės dūmų ir ugnies

Įsigiję namus pasirūpinkite dūmų detektorių įrengimu. Jų kaina nėra didelė, o atnešama nauda – neįkainojama. Dūmų detektoriai praneš apie galimą pavojų dar Jums nespėjus užuosti dūmų ar pamatyti gaisro židinio. Tai padės ne tik apsisaugoti nuo milžiniškų nuostolių, ugniai sunaikinus Jūsų turtą ar visus namus, bet ir gali išgelbėti Jūsų bei Jūsų šeimos narių gyvybes.

Taip pat įsirengdami būstą pasirinkite tokias medžiagas, kurios kaip įmanoma labiau apsaugos Jus nuo gaisro pavojaus. Rinkdamiesi dekoratyviuosius elementus taip pat apsvarstykite, ar jie nėra pagaminti iš itin degių medžiagų. Joks grožis negali atstoti saugumo.

Pasirūpinkite, kad Jūsų namuose būtų gesintuvas. Jis gali išgelbėti ne tik Jūsų turtą, bet ir gyvybes.

Įsirenkite tinkamą apsaugą

Įsigijus būstą, ypač nuosavą namą, rekomenduojame įsirengti signalizaciją, judesius fiksuojančias sistemas, filmavimo kameras. Priklausomai nuo gyvenamo aukšto, investuokite ir į langų bei durų apsaugą. Ji padės apsisaugoti nuo vagių ir plėšikų. Signalizacija ypač naudinga tiems, kurie dažnai keliauja ir palieka namus neprižiūrimus. Jei namuose turite vertingų daiktų, rekomenduojame įsirengti seifą.

Būkite atsargūs

Dauguma vagių pradeda ruoštis šiam veiksmui gerokai anksčiau nei manote. Būkite atsargūs – viešai neskelbkite kada išvykstate iš namų ilgesniam laikui, pavyzdžiui, atostogauti. Išmokykite to ir savo vaikus. Būkite atsargūs panašią informaciją skelbdami socialiniuose tinkluose. Atostogų nuotraukos gali tapti puikiu pretekstu ilgapirščiams apsilankyti Jūsų namuose. Šių principų išmokykite ir savo vaikus. Labai svarbu palaikyti glaudų ryšį su artimiausiais savo kaimynais. Tokiu atveju jie tikrai neliks abejingi, pamatę svetimus žmones prie Jūsų durų ar net Jūsų namuose. Jei išvykstate ilgesniam laikui, paprašykite savo kaimynų retkarčiais apsilankyti Jūsų būste.

Pasirūpinkite tinkamomis durimis ir spynomis

Ar žinote, kad vagiui nupjauti durų vyrius gali prireikti vos keliasdešimties sekundžių? Rinkdamiesi namų duris – netaupykite. Rinkitės kokybiškas šarvuotas duris. Taip pat nepamirškite apsirūpinti ir tinkama spyna. Saugokite savo turimus raktus, nepalikite jų be priežiūros. Pametę raktus būtinai keiskite spyną – negalite žinoti kas juos rado. Raktus saugoti išmokykite ir savo atžalas. Lygiai taip pat pasirūpinkite ir sandariais langais, terasų ir kitais įėjimais. Išvykdami iš namų nepalikite jų atvirų, ypač jei gyvenate žemutiniuose aukštuose.

Prižiūrėkite įrengtas sistemas

Niekas nėra apsaugotas nuo netikėtų įvykių, pavyzdžiui, vamzdžių trūkimo. Prižiūrėkite Jūsų namuose įvestas sistemas – prieš atsikraustydami patikrinkite vamzdynus, apžiūrėkite patalpas, stebėkite, ar jose nėra įsimetęs pelėsis, ar vamzdynai ir kiti įrengimai nėra surūdiję. Taip pat apžiūrėkite šildymo sistemas, šildymo katilus. Patikrinkite ar jie veikia tinkamai. Kartas nuo karto nepamirškite patikrinti erdvių po kriauklėmis ir voniomis. Patikrinkite ar šiose vietose nesikaupia drėgmė ar nelaša vanduo. Net ir po truputį sunkiantis vandeniui galite pridaryti nemažai bėdų ne tik savo būstui, bet ir po Jumis gyvenantiems kaimynams.

Saugokite vaikus

Jei auginate vaikus, pasirūpinkite, kad namai jiems būtų saugūs. Jei namuose yra laiptai, pasirūpinkite specialiomis apsaugomis, neleisiančiomis mažyliams nuo jų nusiristi ir susižeisti. Pasirūpinkite, kad Jūsų atžalos negalėtų atsidaryti langų ir pro juos iškristi. Taip pat pasirūpinkite, kad mažieji nepasiektų jiems pavojingų įrenginių – viryklės, elektronikos prietaisų, elektros kištuk ir kitų sveikatai ir gyvybei  pavojingų dalykų.

Apdrauskite savo namus ir turtą

Būsto draudimas padės apsaugoti Jūsų būstą ir jame esantį turtą. Mūsų būsto draudimu galite apdrausti tiek nekilnojamąjį turtą – namus, butus, kotedžus ir kt., tiek kilnojamąjį turtą – baldus, vertybes, elektroninius prietaisus ir pan. Siūlome kelis skirtingus draudimo variantus, tad galėsite pasirinkti Jūsų poreikius labiausiai atitinkančias rizikas. Apsidraudžiantiems būsto draudimu suteikiame galimybę gauti paslaugą „Pagalba namuose 24/7”. Ji užtikrina mūsų meistrų pagalbą visą parą, nutikus netikėtiems įvykiams.