Draudikai įspėja: penktadalis susirgusiųjų kelionėse – vaikai

20.06.2017

Naujausi pranešimai

  • 10.09.2024
    Sezoninis vairuotojų galvos skausmas – paukščiai ir graužikai
    Daugiau
  • 29.08.2024
    Ar saugiai vešime vaikus į mokyklą? Dalis vairuotojų neprisega vaikų automobilyje
    Daugiau
  • 29.08.2024
    Ar Baltijos šalių vairuotojai pasirūpina keleivių saugumu? Statistika dar nedžiugina
    Daugiau
Daugiau naujienų

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad penktadalį visų atlygintų kelionės draudimo žalų sudaro užsienyje vaikų patirti nelaimingi atsitikimai ir ligos.

„Statistika rodo, kad dažniausiai kelionėse suserga dvimečiai ir šešiamečiai. Patys mažiausi keliautojai yra ne tokie atsparūs ligoms ir paprastai stipriau reaguoja į pasikeitusias klimato sąlygas. Vidutinė atlyginta žala už keliaujančių dvimečių ligas praėjusių metų vasaros laikotarpiu daugiau nei dvigubai viršijo vidutinę kelionių draudimo išmoką. Kita daugiausia kelionėse nukenčianti vaikų amžiaus grupė – priešmokyklinukai. Jiems dažniau būdingos traumos ir sužalojimai“, – sakė draudimo bendrovės „Gjensidige“ Kelionių ir asmens žalų skyriaus vyresnysis ekspertas Vytautas Endrijaitis.

Pasak draudimo bendrovės atstovo, vaikų sveikatos problemos dažniausiai užklumpa Turkijos, Bulgarijos ir kituose Lietuvos šeimų pamėgtuose kurortuose. „Trečdalį vaikų susirgimų užsienyje sudaro gastroenteritai – diagnozė, pasireiškianti viduriavimu, vėmimu ir karščiavimu. Penktadalis kelionėse praėjusių metų vasarą užfiksuotų ligų yra tonzilitai, bronchitai ir kvėpavimo takų infekcijos. Dažnai vaikus užsienyje užklumpa dermatitai ar ūmios alerginės reakcijos“, – kalbėjo V. Endrijaitis.

Jo teigimu, nelaimingi atsitikimai užsienyje tokie patys dažni kaip ir vaikų ligos. „Vyrauja traumos prie baseino, jūros ežių įdūrimai, vabzdžių įkandimai, riešo kaulų ir stipinkaulio lūžiai. Taip pat dažnai į šiltuosius kraštus nuvykę vaikai patiria šilumos smūgius arba perkaitimą saulėje. Žaidžiant ar nukritus fiksuojami galūnių sumušimai, išnirimai ir minkštųjų audinių sužalojimai“, – vardijo V. Endrijaitis.

Draudikas atkreipė dėmesį, kad egzotinėse šalyse tėvai turi būti pasirengę įvairiems netikėtumams. „Pastebime, kad Tailande fiksuojami beždžionių įkandimai, Raudonojoje jūroje dažni medūzų nudeginimai. Vaikams visada smalsu pažinti iki tol nematytus gyvus objektus, tačiau tokie nuotykiai kartais pasibaigia žaizdos siuvimu, vaistais nuo pasiutligės ar odos nudegimo ir pakartotiniais vizitais pas gydytoją“, – įspėjo kelionės draudimo žalų ekspertas.

Jo teigimu, išskirtinė diagnozė keliaujant yra vėjaraupiai. „Šia liga sergančių vaikų oro bendrovės gali nepriimti į lėktuvus, todėl skrydis prarandamas, atsiranda papildomos pragyvenimo išlaidos ir bilietų keitimo klausimas. Šiuos dalykus išsprendžiame ir atlyginame 5 parų pragyvenimo išlaidas apdraustajam vaikui ir jį lydinčiam šeimos nariui bei du lėktuvo bilietus namo“, – sakė V. Endrijaitis.

Taip pat pasitaiko atvejų, kai užsienyje stipriai susižeidžia ar patenka į ligoninę kartu su mažamečiu vaiku atostogaujantis vienintelis suaugęs keliautojas. „Tokiais atvejais iš Lietuvos tenka operatyviai skraidinti kitą šeimos narį, kuris pasirūpintų be suaugusiųjų priežiūros likusiu vaiku“, – sakė draudikas.

Draudimo bendrovės duomenimis, beveik pusė visų vaikų susirgimų yra fiksuojama Turkijoje, trečdalis – Bulgarijoje, šiek tiek mažiau Egipte, Graikijoje ir Ispanijoje.

Susirgus vaikams kelionėse dažniausiai tenka plačiai atverti piniginę. Praėjusių metų vasaros duomenimis, vaikų gydymas užsienyje buvo vienas brangiausių, šio amžiaus grupės gydymo kainą pralenkė tik 18 – 25 metų klientai.

„Gjensidige“ duomenys rodo, kad praėjusių metų vasaros laikotarpiu atlyginta vidutinė žala dėl vaikų nelaimingų atsitikimų ir ligų sudarė 318 eurus, t.y. beveik 10 procentų daugiau nei vidutinė suaugusiųjų žala, patirta kelionėse.