Lauktuvės iš atostogų užsienyje: ką vežti rizikinga

23.08.2018

Naujausi pranešimai

  • 10.09.2024
    Sezoninis vairuotojų galvos skausmas – paukščiai ir graužikai
    Daugiau
  • 29.08.2024
    Ar saugiai vešime vaikus į mokyklą? Dalis vairuotojų neprisega vaikų automobilyje
    Daugiau
  • 29.08.2024
    Ar Baltijos šalių vairuotojai pasirūpina keleivių saugumu? Statistika dar nedžiugina
    Daugiau
Daugiau naujienų

Iš atostogų užsienyje vežamos lauktuvės gali ne tik džiuginti, bet ir tapti tikru galvos skausmu. Draudikai atkreipia dėmesį, kad Lietuvos keliautojai vis dar neatsispiria pagundai iš svetur parsigabenti draudžiamų vežtis daiktų, skraidina greitai gendančius ar netinkamai supakuotus maisto produktus, nepaiso skysčių gabenimo taisyklių.

„Lauktuvės artimiesiems yra užsienio kelionių sudedamoji dalis. Dauguma Lietuvos keliautojų yra sąmoningi ir lauktuves namiškiams išrenka tokias, kurios skrendant namo nesukelia bėdų. Tačiau praktika rodo, kad dalis žmonių vis dar į bagažą prisideda draudžiamų gabenti daiktų, gendančio maisto, nesandariai supakuotų gėrimų ar suvenyrų iš jūros“,– kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Kelionių ir asmens žalų skyriaus vyresnysis ekspertas Vytautas Endrijaitis.

Jo teigimu, kriauklės, koralai, įvairūs akmenys, augalai, smulkūs gyvūnai ar jų fosilijos oro uoste muitininkams visada sukelia klausimų. „Plytų ar akmenų nuotrupų iš istorinių vietų taip pat negalima gabenti namo. Užsienio šalys turi griežtus apribojimus dėl gamtos ir kultūrinio paveldo išlikimo, todėl visi šie daiktai iš keliautojų bus konfiskuoti, o už jų gabenimą gali būti pritaikyta bauda. Praktika rodo, kad dažniausiai žmonės tokius „suvenyrus“ nori parsivežti iš Tailando, Egipto, Turkijos ir Izraelio. Geriau nerizikuokite, o patikusius daiktus tiesiog nusifotografuokite atminčiai“, – patarė draudimo bendrovės atstovas.

Pasak draudiko, iš keliautojų, į užsienį vykstančių tik su rankiniu bagažu, pastarojo patikroje dažniausiai konfiskuojami skysčiai, kosmetikos priemonės ir gėrimai, kurių talpa viršija 100 mililitrų.

V. Endrijaitis taip pat atkreipė dėmesį į lauktuves, kurios gali sugadinti bagažą. „Vieni populiariausių artimiesiems vežamų daiktų – vietiniai maisto produktai ir gėrimai. Žmonės susižavi jų skoniu ir nori parsivežti tokių produktų, kurių negalima įsigyti mūsų šalyje, todėl dažnai numoja ranka į jų gabenimo riziką. Sūrius, vaisius, mėsos ir žuvies produktus skraidinti namo yra nepatartina. Dėl netinkamų laikymo sąlygų jie greit sugenda, taip pat gali būti sutraiškyti net ir papildomai juos įpakavus. Kol pasieksite namus, šias lauktuves greičiausiai teks tiesiog išmesti. Liks nemalonus kvapas ir sugadinti kiti bagaže aplink juos buvę daiktai“, – įspėjo draudikas.

Asmens ir kelionių žalų eksperto teigimu, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje ir keliose kitose šalyse gabenti maisto produktus bagaže yra kone uždrausta.

Pasak V. Endrijaičio, kiekviena valstybė turi savo reikalavimus, kurie nurodo, kiek ir ko negalima gabenti atvykstant ir išvykstant iš šalies. „Yra žinomos bendrinės oro linijų taisyklės. Taip pat prieš kelionę reikėtų pakartotinai susipažinti ir su konkrečios užsienio šalies bagažo politika bei jos laikytis. Jei nutarėte vežti alkoholinius gėrimus ar tabaką, reikėtų pasitikrinti, koks jų kiekis yra saugus“, – teigė draudikas.

Jis rekomendavo lauktuvėms rinktis negendančius saldumynus, suvenyrinius aksesuarus ar, kaip įprasta, įsigyti malonią smulkmeną – magnetuką, atvirutę, marškinėlius su šalies ar miesto simbolika. „Tradiciniai suvenyrai yra saugiausias pasirinkimas. Pastebime, kad su rankiniu bagažu keliaujantys žmonės vis dažniau namiškiams iš užsienio tiesiog išsiunčia atviruką ir lagamine sutaupo vietos“, – kalbėjo V.Endrijaitis.