Nauja šių metų tendencija: Lietuvos keliautojai linkę rinktis saugesnes atostogas

23.06.2016

Naujausi pranešimai

 • 28.11.2023
  Baltijos šalių tyrimas: dūmų detektorių namuose mažėja, lietuviai jų turi mažiausiai
  Daugiau
 • 20.11.2023
  1 iš 4 Lietuvos žmonių nevairuoja: kokios kliūtys stabdo sėsti prie vairo ir kaip jas įveikti
  Daugiau
 • 20.11.2023
  Pėstieji keliuose jaučiasi nemirtingais: atšvaitus naudojančių žmonių skaičius kasmet mažėja
  Daugiau
Daugiau naujienų

Lietuvos atostogautojai, išvykstantys į užsienį, tapo dėmesingesni savo saugumui. Tokias išvadas leidžia daryti keli ūgtelėję rodikliai – žmonės dažniau apsidraudžia kelionių draudimu, dažniau keliones įsigyja kelionių agentūrose, atidžiau domisi kelionių organizatorių ir partnerių patikimumu.

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ Naujų pardavimo kanalų skyriaus vadovė Indrė Baltušienė sako, kad šiemet 11 proc. padaugėjo apsidraudusiųjų kelionių draudimu.

„Greta bendrojo kelionių draudimo augimo ūgtelėjo ir pardavimai per kelionių agentūras. Keliautojai mato draudimą kaip neatsiejamą kelionės paketo dalį, todėl įsigyja jį drauge su kelione. Apsidraudusiųjų kelionių agentūrose skaičius ūgtelėjo 4 proc. Be to, keliautojai įsigyja ne tik tradicinį kelionių draudimą, bet saugosi ir nuo papildomų rizikų. Pavyzdžiui, nelaimingų atsitikimų draudimo pardavimai per kelionių agentūras padidėjo 4,23 proc.“, - sako Indrė Baltušienė.

Jos duomenimis, vien gegužės mėnesį papildomi draudimai - asmens civilinė atsakomybė, neįvykusi kelionė, bagažo ir jungties draudimas - kelionių agentūrose augo 11,21 proc.

Saugesnių kelionių paieškos tendencijas stebi ir kelionių agentūrų atstovai. Pirmaujančio Baltijos šalių kelionių agentūrų tinklo „West Express“ statistika rodo, kad keliautojai atidžiau renkasi kelionių pa-slaugų teikėjus, dažniau perka keliones iš anksto, aptaria rizikas, kurios gali nutikti kelionėje. Tai ypač atidžiai įvertina su vaikais keliaujančios šeimos.

„West Express“ Rinkodaros projektų vadovė Julija Čižienė papasakojo, kad žmonės daugiau dėmesio skiria draudimui, nes brangina atostogas ir jų metu nori jaustis apsaugoti. Žmonės vis atsakingiau žiūri į draudimą, pasidomi draudimo rūšimis. Vykstantieji į tolimus kraštus įvertina poreikį įsigyti neįvykusios kelionės draudimą. Keliaujantieji sudėtingesniais maršrutais, ypač kuomet skrendama su persėdimais, įsigyja jungties draudimą, taip pat bagažo praradimo draudimą. Aktyvias atostogas planuojantys keliautojai jau žino, kad reikia ne tik apsidrausti, bet ir kuo tiksliau sužymėti kelionėje numatomas veiklas.

„Matome dar vieną tendenciją - keliautojai tampa labiau įgudę. Dėl šios priežasties nemažai ryžtasi keliauti savarankiškai, vis dažniau pasiryžtama skristi ir iš užsienio, pavyzdžiui, Lenkijos ar Vokietijos, oro uostų. Tai atveria dar daugiau atostogų galimybių, keliautojai gali pasinaudoti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kelionių organizatorių poilsio ir pažintinių turų pasiūlymais“, – pasakojo Julija Čižienė.

Pasak jos, populiariausios poilsio kryptys išlieka tos pačios: vasarą – Turkija, Bulgarija, Graikija, žiemą – Kanarų salos, Egiptas, Jungtiniai Arabų Emyratai. Tačiau sarčiai auga pardavimai ir į tolimuosius pasaulio kampelius - Dominikos Respublika, Jamaika, Kuba, Šri Lanka, Mauricijus, Maldyvai, Balio sala, Vietnamas, Kinija, Kuba, Etiopija, Indonezija ir kt.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, parduotų kelionių į tolimus kraštus skaičius išaugo dvigubai. Šiemet per mėnesį tolimesnes keliones įsigyja vidutiniškai tūkstantis keliautojų.