Nauja šių metų tendencija: atostogauti į užsienį – su ES sertifikatu

07.06.2021

Naujausi pranešimai

  • 28.03.2024
    Moksleivių atostogos užsienyje: ekspertai atsako, kokią naudą keliaudami patiria vaikai
    Daugiau
  • 26.03.2024
    Draudikai reaguoja į ekonomines sąlygas: siūlo apsidrausti nuo nedarbo
    Daugiau
  • 25.03.2024
    Naujas sezonas: koks iššūkis šiemet laukia motociklininkų?
    Daugiau
Daugiau naujienų

Šią vasarą didžioji mūsų šalies gyventojų dalis lieka atostogauti Lietuvoje, nors kelionių į užsienį perspektyvos artėjant vasarai darosi vis realesnės. Naujausi tyrimo duomenys rodo, kad iš visų Baltijos valstybių daugiausia Lietuvos gyventojų yra pasirengę vasaros atostogas leisti užsienyje. Trečdalis Lietuvos žmonių šią vasarą planuoja ilsėtis užsienio kurortuose.

Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ” atlikta reprezentatyvi Baltijos šalių gyventojų apklausa.

Keliauti į užsienį – vis daugiau galimybių

Tyrimo duomenimis, į užsienį šią vasarą atostogauti planuoja vykti 33 proc. Lietuvos, 31 proc. Estijos ir 27 proc. Latvijos gyventojų.

„Pasaulinė pandemija, be abejo, pakoregavo atostogų planus. Tačiau šios vasaros kelionių į užsienį perspektyvos yra gerokai realesnės. Praėjusią savaitę Europos Parlamentui priėmus sprendimą dėl „žaliojo paso“, kuris oficialiai vadinamas „Europos Sąjungos skaitmeniniu COVID sertifikatu“, kelionės turėtų intensyvėti. Nuo liepos 1 dienos įsigalios šis dokumentas, o su juo visoje Europos Sąjungoje kelionės taps paprastesnės nuo koronaviruso pasiskiepijusiems, pasveikusiems arba turintiems neigiamą testo rezultatą žmonėms“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad sertifikatas nereiškia, jog visi iki šiol galioję kelionių ribojimai dingsta. Valstybės gali ir toliau reikalauti izoliuotis ar atlikti COVID-19 testą prieš atvykstant į šalį ar jau atvykus.

V. Katilienė atkreipia dėmesį, kad Lietuvos atostogautojams, išvykstantiems į užsienį, kelionių draudimas yra vienas iš pačių svarbiausių kelionės elementų. Pasak draudikės, keliauti neapsidraudus yra rizikinga, todėl rekomenduotina vykstant į svečią šalį turėti medicininių išlaidų bei nelaimingų atsitikimų draudimą.

Dauguma poilsiaus pajūryje

Naujausi tyrimų duomenys rodo, kad iš visų Baltijos valstybių daugiausia Lietuvos gyventojų (34 proc.) ketina ilsėtis mūsų šalies pajūryje. Atostogas prie Baltijos šilčiausiuoju metų laiku taip pat planuoja 24 proc. Latvijos ir 32 proc. Estijos žmonių.

„Praėjusią vasarą dauguma Lietuvos žmonių rinkosi atostogas prie Baltijos jūros, gimtoje šalyje. Tikėtina, kad jos pateisino mūsų šalies poilsiautojų lūkesčius, nes ir šią vasarą didžioji dalis Lietuvos visuomenės poilsiaus mūsų šalies pajūryje. Matome, kad nauji traukos objektai, išvystyta infrastruktūra ir puikus susisiekimas leidžia patirti naujų įspūdžių ir neišvykus iš savo šalies“, – teigia draudimo bendrovės atstovė.

Tyrimo duomenimis, 33 proc. mūsų šalies gyventojų rinksis atostogas prie šalies ežerų ir užmiesčio sodybose. Pastebėtina, kad tokį poilsį vasarą dažniausiai ketina rinktis 16-24 metų jaunimas. Kaimo turizmą prie ežerų šiai vasarai planuoja 28 proc. Latvijos ir 29 proc. Estijos gyventojų.

„Ši Baltijos valstybių visuomenės dalis renkasi saugesnes atostogas savo šalyje, tikėtina, turėsiančias mažiau kontaktų su kitais žmonėmis, tačiau vyksiančias kartu su artimais žmonėmis. Jauni žmonės paprastai neturi pastovių pajamų, todėl vertina pačią poilsiavimo galimybę ir lanksčiai prisijungia prie bet kokios atostogų draugijos – giminaičių, tėvų, draugų ar savo bendraamžių. Ši visuomenės dalis žvalgosi po savąjį kraštą, atranda naujas vietas ir pramogas“, – sako draudimo bendrovės atstovė.

Beveik trečdalis ilsėsis namie

Tyrimo duomenimis, gerokai daugiau Latvijos ir Estijos gyventojų nei mūsų šalies žmonių šią vasarą per atostogas liks namuose. Niekur nevykti ir ilsėtis namų aplinkoje planuoja po 31 proc. estų bei latvių ir 23 proc. Lietuvos respondentų.

„Daugiau nei penktadalis Lietuvos gyventojų per atostogas bus namuose. Lyginant su praėjusių metų vasara, atostogų metu būsiančių namuose Lietuvos žmonių skaičius išaugo nuo 16 iki 23 procentų“, – tvirtina V. Katilienė.

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų, 9 proc. estų ir 13 proc. latvių šią vasarą neatostogaus.