Kad buitis neužgožtų santykių: 6 patarimai tikriems susitikimams

 

Straipsniai, patarimai, ekspertų komentarai

  • 29.11.2017
    Eglė Kernagytė: „Visi turime žmonių, kuriems lyg esame „skolingi“ pokalbį“
    Daugiau
  • 23.11.2017
    Nekalbadieniai: 5 priežastys, kodėl jie ištinka
    Daugiau
  • 21.11.2017
    Dominykas Vaitiekūnas: jei su žmogumi nesusitinki – santykiai tiesiog nesivysto
    Daugiau
  • 20.11.2017
    Žalgirietis Antanas Kavaliauskas: mama yra svarbiausias žmogus mano gyvenime
    Daugiau
  • 19.11.2017
    Ką daryti, kad kaimynai netrukdytų gyventi
    Daugiau
Kitos naujienos, reportažai ir komentarai apie „Rask laiko pokalbiui“

Atrodytų, šeimynykščius pažįstame iki mažiausių smulkmenų – įpročius, pomėgius, nuotaikas, cukraus kiekį arbatoje ir žingsnių garsą. Kartu praleidžiame amžinybę laiko - dienas, metus, dešimtmečius. Todėl gali keistai nuskambėti klausimas, ar tikrai pažįstame savo artimiausius žmones?

Psichologai sako, kad namiškiams skiriame gerokai mažiau laiko nei bendradarbiams, draugams ar naujiems pažįstamiems. Su savo šeimos nariais paprastai aptariame buitinius reikalus, pasidaliname rytdienos darbus, kasdienius rūpesčius, geriausiu atveju paklausiame, kaip šiandien sekėsi. Išgirdę „gerai“, daugiau ir nebesigiliname.

„Kuo daugiau dalinamės savo emocijomis ir mintimis, tuo daugiau sulaukiame atgalinio ryšio iš kitų žmonių. Žmogaus laimė slypi mūsų ryšiuose su kitais. Deja, neturėdami apie ką kalbėti su žmonėmis, liekame vienatvėje ir patiriame dar didesnį nesaugumo jausmą“, – sako psichologijos mokslų daktaras Gintaras Chomentauskas.

Kuo iš tiesų gyvena mūsų artimieji, dėl ko džiaugiasi, liūdi, nerimauja ar tyli? Dažnu atveju sunkiai į šiuos klausimus atsakytume. Taigi neslėpkime – žmonėms, su kuriais gyvename, į kuriuos atsiremiame sunkiomis akimirkomis, skiriame mažiausiai savo dėmesio. Nors būtent su šiais žmonėmis – vyru ar žmona, bičiuliu, seserimi ar mama – reikėtų turėtų artimiausius, atviriausius ir šilčiausius santykius.

Specialistai dalijasi keliais paprastais patarimais, kaip sukurti tvirtesnius santykius su namiškiais.

1. Paskaičiuokime, kiek laiko per dieną, savaitę, mėnesį skiriame pokalbiui su savo artimiausiu žmogumi? Pokalbiu šįkart vadiname ne buitinių reikalų aptarimą, bet pašnekesį apie tai, kas kitam žmogui svarbu – kur jam reikia palaikymo, kas jį džiugina ar liūdina, kuo jis norėtų pasidalinti, kurie dalykai jam atrodo prasmingi ir t.t. Pasistenkite šį laiką, skirtą asmeniniams šiltiems pokalbiams, prailginti bent 1 val. per savaitę.

2. Pakeiskite aplinką ir išeikite tiesiog pabendrauti. Virtuvės, svetainės, miegamojo pokalbius iškeiskite į pokalbį kavinėje ar parke, į ilgesnį pasivaikščiojimą. Svarbu, kad neužsisuktumėte į tą patį buitinių pašnekesių ratą, todėl kitokia nei namų aplinka tam labai padeda.

3. Susitarkite pokalbio temą. Gal iš pradžių skamba ir keistai, bet susitarkite, kad išeinate pabendrauti apie tai, kuo kiekvienas iš jūsų gyvena, kas šiuo metu rūpi, kam reikia kito žmogaus palaikymo. Ir jokių kelionių per parduotuves!

4. Skirkite vienodai laiko jums abiem – pavyzdžiui, po valandą kiekvienam. Svarbu, kad pokalbis nebūtų „į vienus vartus“, kai vienas užima visą „eterį“, o kitam nebėra kur įsiterpti.

5. Leiskite kitam žmogui tiesiog išsikalbėti. Tai jokiu būdu nereiškia, kad negalite įsiterpti į pokalbį. Svarbiausia – nepersistenkite su patarimais, rekomendacijomis ir savo tiesomis. Jei žmogus neklausia patarimo – sau jį ir pasilaikykite. Taip, tai labai sunku. Bet įmanoma!

6. Atraskite laiko pokalbiui su artimu žmogumi bent kartą per mėnesį. Tai jau bus didelis ir svarbus jūsų pasiekimas, kuriant šiltesnį emocinį tarpusavio ryšį.